+36 1 310 3583 info@bliss.hu 1112 Budapest, Neszmélyi út 36.

A Bliss Alapítvány története

A Bliss Alapítvány 1987. januárjában alakult ún. közérdekű kötelezettségvállalásként, azaz magánszemélyek és cégek adományaiból. Az ország egyik első civil szervezeteként szolgáltatásokat, képzést, oktatást ajánlott fel a gyógypedagógia és rehabilitáció egy addig ismeretlen területén. Nevét Charles Bliss-ről kapta, aki 1949-ben alkotta meg a róla elnevezett, grafikus, nonverbális kommunikációra alkalmas jelképrendszert, a Bliss-nyelvet (Blissymbolics).

Rólunk mondták

Köszönet

Van egy hely, ahol szeretettel várnak minden némaságra ítélt kiscsaládot, ahol “hangot kaphat” az is, aki még sosem szólt, és lemondás helyett hitet, ami máshol nem sok volt.
Ahol nem számít a sötét foltoktól hemzsegő MRI, nem azt nézik, mi mindenre nem képes a gyermek, hanem nyughatatlan keresik azt az AAK eszközt, mellyel a hozzá vezető útra rálelnek.
Ahol a sok lelkes szakember sosem adja fel, és az évek óta tartó csendet megtörve az elhallgatott gondolatok lavináját “egy gombnyomással” indítják el.
Ezen a helyen a könnyed csordul majd, mikor “a kimondhatatlant megmutatva” először “szólal meg” gyermeked,
s ahogy elkezd kinyílni a kis Csodád, elhiszed, hogy a nap néha azért az árnyékos oldalon is megmelegíti a szíveket.
– Zsombi és családja

Támogatóink, Partnereink